Š.m. balandžio 26 d. 10.00 - 11.30 val. Sapiegos parke prie paminklo "Černobylio motina" vyks Černobylio atominės elektrinės avarijos 32-jų metinių minėjimas. <
Rūšiuoti naujienas pagal: Naujienos datą | Populiarumą | Lankomumą | Komentarus | Abecėlę

ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS AVARIJOS MINĖJIMAS

Autorius: chernobyl-funds.eu от 16-04-2018, 10:12, peržiūros: 9

0
ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS AVARIJOS MINĖJIMASŠ.m. balandžio 26 d. 10.00 - 11.30 val. Sapiegos parke prie paminklo "Černobylio motina" vyks Černobylio atominės elektrinės avarijos 32-jų metinių minėjimas.

Kategorija: Fondo naujienos

 

VGTU AGAI specialistai mokys pasieniečius kaip elgtis su dronais

Autorius: chernobyl-funds.eu от 6-03-2018, 13:40, peržiūros: 113

0
VGTU AGAI specialistai mokys pasieniečius kaip elgtis su dronaisValstybės sienos apsaugos tarnybos Pasieniečių mokykloje įvyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI), Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Pasieniečių mokyklos ir černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ atstovų susitikimas.

Susitikime dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado patarėjas Raimundas Matulis, AGAI prodekanas dr. Linas Gelažanskas, černobyliečių fondo prezidentas Anatolijus Zarovskis, Pasieniečių mokyklos viršininkas Vytautas Strolia.

Kategorija: Fondo naujienos

 

Fondo apdovanojimai už sambo sporto propagavimą ir dalyvavimą.

Autorius: chernobyl-funds.eu от 6-03-2018, 13:33, peržiūros: 64

0
Fondo apdovanojimai už sambo sporto propagavimą ir dalyvavimą. Vasario 8 d. Tarnybos Pasieniečių mokykloje vyko tradicinis Valstybės sienos apsaugos tarnybos savigynos imtynių turnyras, kuriame dalyvavo VSAT struktūrinių padalinių - Pagėgių, Vilniaus, Varėnos, Ignalinos, Pakrančių apsaugos pasienio rinktinių ir Pasieniečių mokyklos sportininkų komandos. Turnyro dalyviai rungėsi asmeninėje ir komandinėje įskaitose šiose svorio kategorijose: 62 kg, 68 kg, 74 kg, 82 kg, 90 kg, 100 kg ir daugiau kaip 100 kg.
2018-ųjų VSAT savigynos turnyrą laimėjo Pasieniečių mokyklos kursantų komanda.
Uždarymo ceremonijoje varžybų nugalėtojams Tarnybos Personalo valdybos Mokymo skyriaus personalo mokymo specialistas Erlandas Balčiūnas įteikė diplomus, taures ir medalius. Šiame savigynos imtynių turnyre teisėjavo buvę Pasieniečių mokyklos darbuotojai sambo tarprautinės kategorijos teisėjai Vytautas Margelis, Algis Mečkovskis ir nacionalinės kategorijos teisėjas Leonidas Choroško.

Kategorija: Fondo naujienos

 

Ar dar reikalingi pensininkai savo šaliai?

Autorius: chernobyl-funds.eu от 24-01-2018, 14:48, peržiūros: 178

0
Ar turi mano šalis istoriją? Taip, aš užduodu tokį klausimą savo mylimai šaliai Lietuvai. Galbūt šis klausimas yra kvailas? Juk Lietuva senovėje buvo didesnė net už Karlo Didžiojo Imperiją! Bet laikai keičiasi... Po Abiejų Tautų Respublikos padalijimo Lietuva gyvavo tik jos žmonių širdyse. Žmonės kovojo už savo šalį. Visada kovojo.

1918 m. vasario 16 dieną pasaulio žemėlapyje vėl atgimė Lietuva! Tik neilgai ji buvo laisva. Lietuva vėl tapo auka Imperijos, kuri Ją sužlugdė.

1990 m. Kovo 11 d. laisvė vėl buvo iškovota! Taigi, kodėl kilo abejonės:

Ar turėjo mūsų Lietuva istoriją?

Ne taip seniai mūsų žmones trėmė į Sibirą. Kovotojai už Laisvę, vien svajotojai apie tai, tapdavo politiniais kaliniais. Bet Lietuvos žmonės, negailėdami savęs, krūtinėmis stojo už savo šalį!

Gal tai ne dabartinės Lietuvos istorija?

Dabar prie pat Lietuvos sienos dygsta Astravo atominė pabaisa. Ar nepasimokėme iš Černobylio istorijos? Juk dar iki dabar gamta ir ekologija skirstoma iki ir po Černobylio avarijos!

O kas tada stabdė radiaciją pulsuojančią gyvatę?

Taip, ji buvo tramdyta ir žmonių iš Lietuvos. Niekas jų neklausė, vežė kaip nusikaltėlius, rinko naktį iš lovų, plėšė nuo šeimų. Prie reaktoriaus nedavė jokių apsisaugojimo priemonių, niekam nebuvo įdomu, kiek žmonės gavo radiacijos ir kiek jų beliko gyvų. O kurie liko – liko suluošinti.

Bet gal ir tai ne Lietuvos istorija?

Kategorija: Fondo naujienos

 

Lietuvoje paminėtos Černobylio atominės elektrinės avarijos 31-osios metinės

Autorius: chernobyl-funds.eu от 28-04-2017, 21:37, peržiūros: 1492

0
2017 m. balandžio 26 d. ryte Vilniuje, Sapiegos parke, paminėtos Černobylio atominės elektrinės avarijos 31-osios metinės. Minėjime davavo čenobyliečiai ir jų šeimos nariai, Lietuvos Seimo ir valstybės valdymo įstaigų atstovai ir diplomatai.
Lietuvoje paminėtos Černobylio atominės elektrinės avarijos 31-osios metinėsPrie paminklo „Černobylio motina“ buvo padėtos gėlės, žuvę Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likviduotojai buvo pagerbti tylos minute.
Minėjimo metu pasisakė Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovotojų komisijos pirmininkas Juozas Olekas, Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Volodimir Jacenkivskij, Baltarusijos ambasados patarėjas Vadim Losickij, Sveikatos apsaugos kancleris Gediminas Aleksonis, černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ prezidentas Anatolijus Zarovskis, Lietuvos judėjimo „Černobylis“ atsakingas sekretorius Antanas Turčinas.
A. Zarovskis pasiūlė visų susirinkusiujų vardu kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę su pasiūlymu sutvarkyti prieigas prie minėto paminklo, kad žmonėms būtų patogu prie jo prieiti arčiau.

Kategorija: Fondo naujienos

 

2011 m. avarija Fukušimo atominėje elektrinėje

Autorius: chernobyl-funds.eu от 21-03-2017, 22:16, peržiūros: 733

0
2011 m. avarija Fukušimo atominėje elektrinėjeFukušimo avarija įvyko 2011 m. kovo 11 d. Iškart po avarijos šita teritorija buvo paskebta uždrausta, o vėliau šį draudimą panaikino. Ir dabar ši teritorija yra panaši į milžinišką statybų aikštelę. Kiekvieną dieną čia yra perkasama tūkstančiai hektarų ir į maišus sukraunama tonos radioaktyvių žemių. Dar yra neapsisprendžiama kur sudėti radioaktyvias žemes, kol tai yra sprendžiama jos yra laikomos aikštelėje prie atominės elektrinės. Už atominės elektrinės yra surenkami maišai su radioaktyviomis žemėmis, o viduje yra laikomos cisternos su radioaktyviu vandeniu. Vandens jau susikaupė maždaug 700000 tūkst. tonų ir šitie skaičiai vis didėja ir taip pat dalis vandens išsilieją į jūrą.
Pagal vyriausybės finansuojamą projektą giliai po žeme bus nutiesti vamzdžiai kuriais cirkuliuos šaldančioji medžiaga. Įrenginys sukurs 30 m. ilgio išalo siena, kuri užtvers kelią atitenkančiam gruntiniam vandeniui susimaišyti su užterštu vandeniu.

Kategorija: Fondo naujienos

 

Fondo apdovanojimai jaunajai kartai

Autorius: chernobyl-funds.eu от 27-02-2017, 23:57, peržiūros: 930

0
Fondo apdovanojimai jaunajai kartaiVasario 24 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Tarnyba) Pasieniečių mokykloje (toliau – Mokykla) 30-osios laidos kursantams, baigusiems mokslus, buvo įteikti profesinio mokymo diplomai, įgytų kompetencijų pažymėjimai, apdovanojimai bei padėkos.
Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma, Tarnybos vadas generolas Renatas Požėla, Tarnybos vado pavaduotojas pulkininkas Vidas Mačaitis, Tarnybos rinktinių vadovai, Mokyklos bendradarbiavimo partneriai.
Mokyklos absolventus sveikino ir geros kloties būsimoje tarnyboje linkėjo Č. Mulma, R. Požėla, Mokyklos viršininkas Vytautas Strolia. Kursantams buvo įteikti padėkos raštai už pasisiekimus moksle, sporte ir kitose srityse.
Lietuvos černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ prezidentas Anatolijus Zarovskis už visuomenei naudingą darbą ir pagalbą černobyliečiams įteikė ordino „Visuomenės labui“ Sidabrinius medalius absolventėms Editai Drozd ir Natalijai Budajevai bei padėką Martynui Grigučiui.
E. Drozd ir N. Budajeva aktyviausiai prisidėjo prie fondo veiklos, organizuojant renginius, skirtus paminėti Černobylio atominės elektrinės katastrofos 30-ąsias metines bei fondo 10-ąsiąs veiklos metines, tarptautinę konferenciją „Černobylis-Lietuva-Japonija“, kuri vyko 2016 m. gegužės 6 d. Lietuvos Respublikos Seime. Šie kursantai aktyviai viešino Tarnybos ir Mokyklos vardą.
Mokyklos Informacinių technologijų būrelio nariai E. Drozd, N. Budajeva ir M. Grigutis nusifotografavo prie vėliavos su naujais būrelio nariais, Tarnybos vadu R. Požėla ir fondo prezidentu A. Zarovskiu.

Kategorija: Fondo naujienos

 

Pasieniečiai ir černobyliečiai pasirašė sutartį

Autorius: chernobyl-funds.eu от 17-02-2017, 21:45, peržiūros: 608

0
Pasieniečiai ir černobyliečiai pasirašė sutartįPasieniečiai ir černobyliečiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Šiandien Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) vadas Renatas Požėla ir černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ prezidentas Anatolijus Zarovskis pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas yra ugdyti Lietuvos piliečių ir ypatingai jaunimo, taip pat pareigūnų pilietiškumą bei skatinti mokytis veikti ekstremaliomis sąlygomis.

Susitikime dalyvavo VSAT vado pavaduotojas, Štabo viršininkas Vidas Mačaitis, Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis ir fondo prezidento padėjėjas Vladimir Morar.

Susitikimo metu buvo aptartos sutarties įgyvendinimo perspektyvos ir konkretūs renginiai.

2017-02-17
Fondo informacija

Kategorija: Fondo naujienos

 

ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS 30-JŲ METINIŲ AVARIJOS MINĖJIMAS

Autorius: chernobyl-funds.eu от 16-04-2016, 18:53, peržiūros: 1098

0
ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS 30-JŲ METINIŲ AVARIJOS MINĖJIMASČernobyliečių labdaros fondas „Mūsų krantas“ organizuoja renginius, skirtus paminėti Čermobylio atominės elektrinės avarijos 30-sias metines ir fondo 10-sias veiklos metines.
Labdaros fondo „Mūsų krantas“ iniciatyva 2016 m. balandžio 26 d. 10.00 val. - 12.00 val. Šv. Roko (Sapiegos) ligoninės parke, Antakalnio g. 17, Vilniuje, prie paminklo „Černobylio motina“ bus minimos Černobylio atominės elektrinės avarijos 30 - osios metinės.
Minėjime dalyvaus Černobylio AE avarijos padarinių likviduotojai ir kiti Lietuvos piliečiai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, ministerijų ir savivaldybių atstovai, pakviesti Ukrainos, Baltarusijos, Japonijos, Lenkijos, Kazachstano ir kitų užsienio valstybių ambasadoriai ir diplomatai, tarptautinės otganizacijos „Prieš atominį ir vandenilinį ginklą“ ir ‚Gensuikyo“ nariai, chibakuši, Latvijos sąjingos „Černobylis“ vadovybė ir Latvijos „Černobylio“ medicinos centro atstovai.
Minėjimo II-oji ir III-oji dalis vyks 2016 m. gegužės 6 d. 10.00-14.00 val. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje, kur vyks tarptautinė mokslinė konferencija, skirta paminėti Čermobylio atominės elektrinės avarijos 30-sias metines ir černobyliečių labdaros fondas „Mūsų krantas“ 10-sias veiklos metines, ir Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likviduotojų, valstybės ir visuomenės veikėjų bei rėmėjų apdovanojimo ceremonija.
Fondo informacija
2016 m. balandi

Kategorija: Fondo naujienos

 

Užtarkite vargšę ministrę...

Autorius: chernobyl-funds.eu от 2-03-2016, 12:36, peržiūros: 858

0
Kaip byloja liaudies išmintis - apie buvusius arba „gerai“, arba „niekaip“. Apie buvusią sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę pasakyti gerai mes negalime. Nėra už ką. Lieka tik „niekaip“.

Užtarkite vargšę ministrę...Lietuvos černobyliečių ir Lietuvos piliečių akimis eksministrės darbą galime įvertinti tik „niekaip“, nes jos darbas buvo „nekoks“, nors pradžia buvo daug žadanti.

Prieš metus, sausio pabaigoje, ji išgirdo černobyliečius, susitiko su černobyliečių fondo „Mūsų krantas“ vadovybe, aptarė opiausius klausimus, pažadėjo pastoviai kontroliuoti černobyliečių sveikatingumą, „išrašė velnių“ savo pavaldiniams -valdininkams-biurokratams, kurių buvo „cielas desėtkas“ už tai, kad į susitikimą atėjo nepasiruošę, černobyliečių sveikatos priežiūros problemų nežinojo, neturėjo dokumentų šiais klausimais. Bet valdininkai bandė teigti, kad tais klausimais dirbama,tik taip ir nepaaiškėjo kaip.

Tada mes susitikome su auščiausio lygio valdininke, kuri labai greitai suprato černobyliečių problemas ir jų esmę, pasiūlė sprendimo būdus. Tai buvo MINISTRĖ.

Kategorija: Fondo naujienos

 
Назад Вперед
 
8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu