Rūšiuoti naujienas pagal: Naujienos datą | Populiarumą | Lankomumą | Komentarus | Abecėlę

Ar dar reikalingi pensininkai savo šaliai?

Autorius: chernobyl-funds.eu от 24-01-2018, 14:48, peržiūros: 94

0
Ar turi mano šalis istoriją? Taip, aš užduodu tokį klausimą savo mylimai šaliai Lietuvai. Galbūt šis klausimas yra kvailas? Juk Lietuva senovėje buvo didesnė net už Karlo Didžiojo Imperiją! Bet laikai keičiasi... Po Abiejų Tautų Respublikos padalijimo Lietuva gyvavo tik jos žmonių širdyse. Žmonės kovojo už savo šalį. Visada kovojo.

1918 m. vasario 16 dieną pasaulio žemėlapyje vėl atgimė Lietuva! Tik neilgai ji buvo laisva. Lietuva vėl tapo auka Imperijos, kuri Ją sužlugdė.

1990 m. Kovo 11 d. laisvė vėl buvo iškovota! Taigi, kodėl kilo abejonės:

Ar turėjo mūsų Lietuva istoriją?

Ne taip seniai mūsų žmones trėmė į Sibirą. Kovotojai už Laisvę, vien svajotojai apie tai, tapdavo politiniais kaliniais. Bet Lietuvos žmonės, negailėdami savęs, krūtinėmis stojo už savo šalį!

Gal tai ne dabartinės Lietuvos istorija?

Dabar prie pat Lietuvos sienos dygsta Astravo atominė pabaisa. Ar nepasimokėme iš Černobylio istorijos? Juk dar iki dabar gamta ir ekologija skirstoma iki ir po Černobylio avarijos!

O kas tada stabdė radiaciją pulsuojančią gyvatę?

Taip, ji buvo tramdyta ir žmonių iš Lietuvos. Niekas jų neklausė, vežė kaip nusikaltėlius, rinko naktį iš lovų, plėšė nuo šeimų. Prie reaktoriaus nedavė jokių apsisaugojimo priemonių, niekam nebuvo įdomu, kiek žmonės gavo radiacijos ir kiek jų beliko gyvų. O kurie liko – liko suluošinti.

Bet gal ir tai ne Lietuvos istorija?

Kategorija: Fondo naujienos

 

Lietuvoje paminėtos Černobylio atominės elektrinės avarijos 31-osios metinės

Autorius: chernobyl-funds.eu от 28-04-2017, 21:37, peržiūros: 1318

0
2017 m. balandžio 26 d. ryte Vilniuje, Sapiegos parke, paminėtos Černobylio atominės elektrinės avarijos 31-osios metinės. Minėjime davavo čenobyliečiai ir jų šeimos nariai, Lietuvos Seimo ir valstybės valdymo įstaigų atstovai ir diplomatai.
Lietuvoje paminėtos Černobylio atominės elektrinės avarijos 31-osios metinėsPrie paminklo „Černobylio motina“ buvo padėtos gėlės, žuvę Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likviduotojai buvo pagerbti tylos minute.
Minėjimo metu pasisakė Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovotojų komisijos pirmininkas Juozas Olekas, Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Volodimir Jacenkivskij, Baltarusijos ambasados patarėjas Vadim Losickij, Sveikatos apsaugos kancleris Gediminas Aleksonis, černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ prezidentas Anatolijus Zarovskis, Lietuvos judėjimo „Černobylis“ atsakingas sekretorius Antanas Turčinas.
A. Zarovskis pasiūlė visų susirinkusiujų vardu kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę su pasiūlymu sutvarkyti prieigas prie minėto paminklo, kad žmonėms būtų patogu prie jo prieiti arčiau.

Kategorija: Fondo naujienos

 

2011 m. avarija Fukušimo atominėje elektrinėje

Autorius: chernobyl-funds.eu от 21-03-2017, 22:16, peržiūros: 601

0
2011 m. avarija Fukušimo atominėje elektrinėjeFukušimo avarija įvyko 2011 m. kovo 11 d. Iškart po avarijos šita teritorija buvo paskebta uždrausta, o vėliau šį draudimą panaikino. Ir dabar ši teritorija yra panaši į milžinišką statybų aikštelę. Kiekvieną dieną čia yra perkasama tūkstančiai hektarų ir į maišus sukraunama tonos radioaktyvių žemių. Dar yra neapsisprendžiama kur sudėti radioaktyvias žemes, kol tai yra sprendžiama jos yra laikomos aikštelėje prie atominės elektrinės. Už atominės elektrinės yra surenkami maišai su radioaktyviomis žemėmis, o viduje yra laikomos cisternos su radioaktyviu vandeniu. Vandens jau susikaupė maždaug 700000 tūkst. tonų ir šitie skaičiai vis didėja ir taip pat dalis vandens išsilieją į jūrą.
Pagal vyriausybės finansuojamą projektą giliai po žeme bus nutiesti vamzdžiai kuriais cirkuliuos šaldančioji medžiaga. Įrenginys sukurs 30 m. ilgio išalo siena, kuri užtvers kelią atitenkančiam gruntiniam vandeniui susimaišyti su užterštu vandeniu.

Kategorija: Fondo naujienos

 

Fondo apdovanojimai jaunajai kartai

Autorius: chernobyl-funds.eu от 27-02-2017, 23:57, peržiūros: 759

0
Fondo apdovanojimai jaunajai kartaiVasario 24 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Tarnyba) Pasieniečių mokykloje (toliau – Mokykla) 30-osios laidos kursantams, baigusiems mokslus, buvo įteikti profesinio mokymo diplomai, įgytų kompetencijų pažymėjimai, apdovanojimai bei padėkos.
Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma, Tarnybos vadas generolas Renatas Požėla, Tarnybos vado pavaduotojas pulkininkas Vidas Mačaitis, Tarnybos rinktinių vadovai, Mokyklos bendradarbiavimo partneriai.
Mokyklos absolventus sveikino ir geros kloties būsimoje tarnyboje linkėjo Č. Mulma, R. Požėla, Mokyklos viršininkas Vytautas Strolia. Kursantams buvo įteikti padėkos raštai už pasisiekimus moksle, sporte ir kitose srityse.
Lietuvos černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ prezidentas Anatolijus Zarovskis už visuomenei naudingą darbą ir pagalbą černobyliečiams įteikė ordino „Visuomenės labui“ Sidabrinius medalius absolventėms Editai Drozd ir Natalijai Budajevai bei padėką Martynui Grigučiui.
E. Drozd ir N. Budajeva aktyviausiai prisidėjo prie fondo veiklos, organizuojant renginius, skirtus paminėti Černobylio atominės elektrinės katastrofos 30-ąsias metines bei fondo 10-ąsiąs veiklos metines, tarptautinę konferenciją „Černobylis-Lietuva-Japonija“, kuri vyko 2016 m. gegužės 6 d. Lietuvos Respublikos Seime. Šie kursantai aktyviai viešino Tarnybos ir Mokyklos vardą.
Mokyklos Informacinių technologijų būrelio nariai E. Drozd, N. Budajeva ir M. Grigutis nusifotografavo prie vėliavos su naujais būrelio nariais, Tarnybos vadu R. Požėla ir fondo prezidentu A. Zarovskiu.

Kategorija: Fondo naujienos

 

Pasieniečiai ir černobyliečiai pasirašė sutartį

Autorius: chernobyl-funds.eu от 17-02-2017, 21:45, peržiūros: 460

0
Pasieniečiai ir černobyliečiai pasirašė sutartįPasieniečiai ir černobyliečiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Šiandien Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) vadas Renatas Požėla ir černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ prezidentas Anatolijus Zarovskis pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas yra ugdyti Lietuvos piliečių ir ypatingai jaunimo, taip pat pareigūnų pilietiškumą bei skatinti mokytis veikti ekstremaliomis sąlygomis.

Susitikime dalyvavo VSAT vado pavaduotojas, Štabo viršininkas Vidas Mačaitis, Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis ir fondo prezidento padėjėjas Vladimir Morar.

Susitikimo metu buvo aptartos sutarties įgyvendinimo perspektyvos ir konkretūs renginiai.

2017-02-17
Fondo informacija

Kategorija: Fondo naujienos

 

ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS 30-JŲ METINIŲ AVARIJOS MINĖJIMAS

Autorius: chernobyl-funds.eu от 16-04-2016, 18:53, peržiūros: 949

0
ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS 30-JŲ METINIŲ AVARIJOS MINĖJIMASČernobyliečių labdaros fondas „Mūsų krantas“ organizuoja renginius, skirtus paminėti Čermobylio atominės elektrinės avarijos 30-sias metines ir fondo 10-sias veiklos metines.
Labdaros fondo „Mūsų krantas“ iniciatyva 2016 m. balandžio 26 d. 10.00 val. - 12.00 val. Šv. Roko (Sapiegos) ligoninės parke, Antakalnio g. 17, Vilniuje, prie paminklo „Černobylio motina“ bus minimos Černobylio atominės elektrinės avarijos 30 - osios metinės.
Minėjime dalyvaus Černobylio AE avarijos padarinių likviduotojai ir kiti Lietuvos piliečiai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, ministerijų ir savivaldybių atstovai, pakviesti Ukrainos, Baltarusijos, Japonijos, Lenkijos, Kazachstano ir kitų užsienio valstybių ambasadoriai ir diplomatai, tarptautinės otganizacijos „Prieš atominį ir vandenilinį ginklą“ ir ‚Gensuikyo“ nariai, chibakuši, Latvijos sąjingos „Černobylis“ vadovybė ir Latvijos „Černobylio“ medicinos centro atstovai.
Minėjimo II-oji ir III-oji dalis vyks 2016 m. gegužės 6 d. 10.00-14.00 val. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje, kur vyks tarptautinė mokslinė konferencija, skirta paminėti Čermobylio atominės elektrinės avarijos 30-sias metines ir černobyliečių labdaros fondas „Mūsų krantas“ 10-sias veiklos metines, ir Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likviduotojų, valstybės ir visuomenės veikėjų bei rėmėjų apdovanojimo ceremonija.
Fondo informacija
2016 m. balandi

Kategorija: Fondo naujienos

 

Užtarkite vargšę ministrę...

Autorius: chernobyl-funds.eu от 2-03-2016, 12:36, peržiūros: 711

0
Kaip byloja liaudies išmintis - apie buvusius arba „gerai“, arba „niekaip“. Apie buvusią sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę pasakyti gerai mes negalime. Nėra už ką. Lieka tik „niekaip“.

Užtarkite vargšę ministrę...Lietuvos černobyliečių ir Lietuvos piliečių akimis eksministrės darbą galime įvertinti tik „niekaip“, nes jos darbas buvo „nekoks“, nors pradžia buvo daug žadanti.

Prieš metus, sausio pabaigoje, ji išgirdo černobyliečius, susitiko su černobyliečių fondo „Mūsų krantas“ vadovybe, aptarė opiausius klausimus, pažadėjo pastoviai kontroliuoti černobyliečių sveikatingumą, „išrašė velnių“ savo pavaldiniams -valdininkams-biurokratams, kurių buvo „cielas desėtkas“ už tai, kad į susitikimą atėjo nepasiruošę, černobyliečių sveikatos priežiūros problemų nežinojo, neturėjo dokumentų šiais klausimais. Bet valdininkai bandė teigti, kad tais klausimais dirbama,tik taip ir nepaaiškėjo kaip.

Tada mes susitikome su auščiausio lygio valdininke, kuri labai greitai suprato černobyliečių problemas ir jų esmę, pasiūlė sprendimo būdus. Tai buvo MINISTRĖ.

Kategorija: Fondo naujienos

 

Dear Dr. Rimdeika,

Autorius: chernobyl-funds.eu от 21-08-2015, 22:08, peržiūros: 781

0
Dear Dr. Rimdeika,The international meeting of the 2015 World Conference against A and H Bombs started in Hiroshima today, on August 2.
At the first session on “Damage of Hiroshima and Nagasaki and the Struggle of the Hibakusha”, Fukao-san made a speech, reporting the ceremony held at your Parliament in April dedicated to the 70th anniversary of the Atomic bombing of the two cities and the 29th anniversary of the Chernobyl tragedy. She spoke about the effort of you and your colleague to save Lithuanian young people who were forced to be engaged in the clean-up work in Chernobyl, and presented the record of the event to the chair of the meeting. She also read out your message to the 2015 World Conference. The full text of your message was also distributed to the Conference participants and the press in both English and Japanese.

The participants together made applause to express their warm appreciation and solidarity to you for your work.
Thank you Dr. Rimdeika-san, and please extend my best regard to Angera-san, Danas-san and Kutra-san.
Attached please find photos.

Taka

Kategorija: Fondo naujienos

 

International Meeting of the World Conference

Autorius: chernobyl-funds.eu от 5-08-2015, 17:02, peržiūros: 862

0
Dear Chairman of the Conference, dear Conference participants,


Today the whole world is celebrating an unprecedented event, the 70th year anniversary of Hiroshima and Nagasaki atomic bomb explosions. We, Lithuanian Chernobyl members, Chernobyl emergency workers, since 1992, when Gensuikyo delegation arrived to Lithuania, led by Isamu Kimura, actively started to take part in your struggle to prohibit and abolish the nuclear weapon. Lithuanian schools for several years organized the children’s drawing competitions – how they understand the tragedy of Japan, and the best works were brought to Japan, we organized the collections of the signatures as well, from schoolchildren, students, nurses, ministers, members of the Lithuanian Parliament. The Lithuanian Parliament chairpersons, the heads of the Government of Lithuania have repeatedly sent the support and congratulatory letters for Global Conferences. Each year, while commemorating the anniversary of the Chernobyl accident, more than 7,000 young Lithuanian men were taken to emergency works, at the conferences we discuss the painful past of Japan too. This year’s Chernobyl annual conference we dedicated to commemorate the tragedy of Hiroshima and Nagasaki. Please accept our conference printed material. We all understand and accept Your goal – to eliminate nuclear weapons, a man cannot live with a nuclear weapon, as well as the so called “peaceful atom”, as there is no safe nuclear power – there is no peaceful atom. Chernobyl, and later happened bigger or smaller accidents at nuclear power plants, just confirmed that one more time. We welcome the world’s countries and their governments that stop the nuclear power work, while Germany has already decided in 2022 to completely close all operating nuclear power plants. We welcome the these days reached agreement of the world’s countries to limit Iran’s capability to build a nuclear weapon, that is a great merit of the United Nations as well.

Today we want to thank the Japanese nation, the nation that lived through the tragedy and still found the strength to rise to the global fight for the welfare of other countries on banning nuclear weapons and its abolition. In this difficult, but very meaningful fight the whole world and a little Lithuania is together with You. We want to thank You for the great support, that Japanese specialists – doctors, gave us, with their help we improve the treatment therapies of Chernobyl members, as well as improve their health condition.

Hiroshima and Nagasaki, Bikini Atoll, Chernobyl, Semipalatinsk, Nevada, Labnor – this is the most shameful list, we must say STOP for its extension. Your seventy years ago started Peace march across the World today gives the results. We join to it and urge all advanced forces in the World to follow the Japanese people AND WORK TOWARDS THE GLOBAL ABOLITION OF NUCLEAR WEAPONS.

LIVE WITHOUT NUCLEAR POWER

Gediminas Rimdeika

The Vice President of the Lithuanian Chernobyl fund “Our shore”

Kategorija: Fondo naujienos

 

Susitikimas Lietuvos Respublikos sveiktos apsaugos ministerijoje

Autorius: chernobyl-funds.eu от 22-01-2015, 23:52, peržiūros: 993

0
sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtėsveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė Šiandien, 2015 m. sausio 22 d., įvyko černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ ir Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybės susitikimas Lietuvos černobyliečių problemoms aptarti. Susitikime dalyvavo sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, ministrės patarėjos Ramunė Navickienė, Dalia Guobužienė, taip pat kiti ministerijos darbuotojai, Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas, fondo prezidentas Anatolijus Zarovskis, fondo viceprezidentas Gediminas Rimdeika ir fondo prezidento padėjėjas Vladimir Morar.

Susitkimo metu buvo aptartos galimybės gerinti Specialistų komisijos ligų sąsajai su dalyvavimu likviduojant Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinius nustatyti darbą, keisti buvusio sveikatos apsaugos ministro V. Andriukaičio 2014 m. liepos 11 d. įsakymą Nr. V-798 dėl šios komisijos perdavimo Radiacinės saugos centrui. Taip pat buvo numatytos bendradarbiavimo gairės Lietuvos černobyliečių ir jų vaikų sveikatos priežiūros, antirecidyvinio gydymo srityje.

Kategorija: Fondo naujienos

 
Назад Вперед
 
8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu