Labdaros Fondas "Mūsų Krantas" » Fondo naujienos » Užtarkite vargšę ministrę...

 
Š.m. balandžio 26 d. 10.00 - 11.30 val. Sapiegos parke prie paminklo "Černobylio motina" vyks Černobylio atominės elektrinės avarijos 32-jų metinių minėjimas. <

Užtarkite vargšę ministrę...

Autorius: chernobyl-funds.eu от 2-03-2016, 12:36, peržiūros: 901

0
Kaip byloja liaudies išmintis - apie buvusius arba „gerai“, arba „niekaip“. Apie buvusią sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę pasakyti gerai mes negalime. Nėra už ką. Lieka tik „niekaip“.

Užtarkite vargšę ministrę...Lietuvos černobyliečių ir Lietuvos piliečių akimis eksministrės darbą galime įvertinti tik „niekaip“, nes jos darbas buvo „nekoks“, nors pradžia buvo daug žadanti.
Prieš metus, sausio pabaigoje, ji išgirdo černobyliečius, susitiko su černobyliečių fondo „Mūsų krantas“ vadovybe, aptarė opiausius klausimus, pažadėjo pastoviai kontroliuoti černobyliečių sveikatingumą, „išrašė velnių“ savo pavaldiniams -valdininkams-biurokratams, kurių buvo „cielas desėtkas“ už tai, kad į susitikimą atėjo nepasiruošę, černobyliečių sveikatos priežiūros problemų nežinojo, neturėjo dokumentų šiais klausimais. Bet valdininkai bandė teigti, kad tais klausimais dirbama,tik taip ir nepaaiškėjo kaip.

Tada mes susitikome su auščiausio lygio valdininke, kuri labai greitai suprato černobyliečių problemas ir jų esmę, pasiūlė sprendimo būdus. Tai buvo MINISTRĖ.
Tačiau po dviejų- trejų mėnesių, mes jau bendravome su ministre-valdininke-biurokrate. Mes klausėme, kodėl 2009 m.Sveikatos apsaugos ministerija panaikino Černobylio medicinos centrą ir pasiėmė ( realiai pagalvojus – pavogė) Lietuvos Užtarkite vargšę ministrę...černobyliečių sąrašus su ligų diagnozėm ir paskirtu gydymu, o ministrė su savo pavaldiniais- biurokratais aiškino, kad visa informacija perduota poliklinikai. Bet pamiršo kokiai, kada ir kiek. Ir neprisimena, kur ta informacija klaidžiojo 6 metus,kas ja naudojosi ir ar teisėtai jinai buvo naudojama Mes prašėme R. Šalašavičiūtės nuimti savo pavaldinę viceministre Laimutę Vaidelienę nuo černobyliečių klausimų kuravimo, kuri, fondo nuomone, save sukompromitavo.

L. VAIDELIENĖ susitikimo metu pasakė, kad negali bendrauti su fondo vadovybe dėl černobyliečių įtraukimo į Lietuvos sveikatos programą, nes nieko negirdėjo apie tokią programą. Bet pažadėjo susipažinti.Pokalbio pradžioje mus taip pat informavo,kad jokių pinigų nevyriausybinei organizacijai neskirs,beliko tik tada „nušviesti“ ponią viceministrę,kad jokių pinigų mes nesam prašę,o ir nesiruošiam prašyti,mes kalbame apie organizacines netinkamo černobyliečių gydymo problemas.Jos pavaldinys Z. Skvarciany, kuris irgi apie Lietuvos sveikatos programą nieko negirdėjo , pažadėjo su šia problema susipažinti. O pokalbio pabaigoje viceministrė pareiškė, kad MUMS NEPADĖS, nes, „man nepatinka jūsų tonas“. Ar galima reikalauti iš eilinio gydytojo Hipokrato priesaikos laikymosi,kada SAM VICEMINISTRĖ šią priesaiką pamina po kojomis,černobyliečių sveikatos problemos jai ne motais.

Užtarkite vargšę ministrę... Gaila,bet tenka konstatuoti,kad ministrė savo pavaldiniams netaikė jokių poveikio priemonių, atvirkščiai, nutylėjo,t.y.apgynė. Paaiškino, kad jie yra atitinkantys užimamoms pareigoms, geri specialistai, atestuoti ir išvis geri žmonės. Mes – apie černobyliečius ir jų problemas, ministrė su biurokratais-formalistais, kad viskas tvarkoje ir ministerija smarkiai dirba...jeigu tai tiesa,kodėl Lietuvoje pacientai/tame tarpe ir černobyliečiai/laukia eilėse konsultacijoms pas specialistus po kelis mėnesius?Antrines ir tretines paslaugas ministerijoje kuruoja žmogus,kuris jau praeityje susikompromitavo,prisidėjo prie Černobylio medicinos centro likvidavimo,jam buvo pareikštas nepasitikėjimas,jo darbas buvo įvertintas nepatenkinamai,o po to radęs prieglobstį Sveikatos apsaugos ministerijoje,toliau mediciną „kelia“į tokias „aukštumas“,kad net apie ateitį ir baisu pagalvoti.

Taigi , per bendravimo su R.Šalaševičiūte metus pamatėme, kad išspręstas tik vienas klausimas. Ir pastebėjome, kad Sveikatos apsaugos ministrės postą paliko neleidžianti skriausti „savujų“, falsifikatorių gynėja užkietėjusi BIUROKRATĖ R.ŠALAŠEVIČIŪTĖ
Todėl ir galime atsiliepti apie eksę tik „niekaip“ ir „nekaip“.

Fondo nuomonė
2016-02-11

Kategorija: Fondo naujienos

Gerbiamas lankytojau, Jūs patekote į svetainę kaip neregistruotas vartotojas.
Mes skatiname jus užregistruoti, ar įeiti į svetainę pagal Jūsų vardas.
 
8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu