Labdaros Fondas "Mūsų Krantas" » Fondo naujienos » 26-jų Černobylio katastrofos metinių minėjimas ir visuomeninių apdovanojimų įteikimas

 
Š.m. balandžio 26 d. 10.00 - 11.30 val. Sapiegos parke prie paminklo "Černobylio motina" vyks Černobylio atominės elektrinės avarijos 32-jų metinių minėjimas. <

26-jų Černobylio katastrofos metinių minėjimas ir visuomeninių apdovanojimų įteikimas

Autorius: Caramor от 12-12-2012, 11:58, peržiūros: 1128

0
1986 m. balandžio 26 apie 1 val. 30 min. sprogo Černobylio atominės elektrinės (AES) 4-sis blokas, tapęs didžiausia pasaulyje branduoline avarija, kuri pasiglemžė tūkstančius gyvybių. Avarijos padarinių likvidavimo darbuose dalyvavo apie 600 tūkstančių žmonių, iš kurių 7112 – Lietuvos gyventojai. Baisių įvykių metines paminėjo Ukraina, Rusija, Baltarusija, Latvija, Lietuva ir kitos šalys.

26-jų Černobylio katastrofos metinių minėjimas ir visuomeninių apdovanojimų įteikimasTradiciškai, balandžio 26 d. Vilniuje, prie „Černobylio motinos“ paminklo, Lietuvos černobyliečių labdaros fondas „Mūsų krantas“ (toliau – fondas) organizavo šios ekologinės ir socialinės katastrofos minėjimą. Jame dalyvavo černobyliečiai ir jų šeimos nariai, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos ambasadų atstovai.

Ukrainos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko papasakojo apie Ukrainos siekius sumažinti Černobylio AES 4-jo bloko šiuo metu jau skylančio „sarkofago“ radiacinį poveikį.

Fondo viceprezidentas Gediminas Rimdeika akcentavo, kad būtina atsisakyti naujos Ignalinos AES statybos, siekti Baltarusijos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities AES statybų sustabdymo, kaip tai padarė Japonija ir Vokietija, kurios, beje, stabdo ir veikiančių elektrinių veiklą.
Tą pačią dieną, Lietuvos Respublikos Seimo A. M. Brazausko vardo salėje vyko fondo apdovanojimų įteikimas dalyvavusiems avarijos padarinių likvidavime ir jų rėmėjams.
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės pavaduotoja V. Baltraitiene pažymėjo, kad valstybė privalo kreipti daugiau dėmėsio Černobylio avarijos padarinių likviduotojams.

26-jų Černobylio katastrofos metinių minėjimas ir visuomeninių apdovanojimų įteikimas Už visuomenei naudingą ir reikalingą darbą bei aktyvią labdaringą veiklą fondo įsteigtais apdovanojimais buvo apdovanoti černobyliečiai, aktyvūs visuomenės veikėjai ir Lietuvos Seimo nariai: I laipsnio auksinis ordinas „Visuomenės labui“‘ įteiktas Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei, II laipsnio – Seimo nariui Vidmantui Žiemeliui, III laipsnio – parlamentarams Donaldai Meiželytei, Kęstučiui Daukšiui, Dangutei Mikutienei ir Rokui Žilinskui. Apdovanojimus įteikė fondo prezidentas Anatolijus Zarovskis.

Taip pat buvo pagerbti černobyliečių padėjėjai ir remėjai. Auksinis III laipsnio ordinas „Visuomenės labui“ buvo įteiktas Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadui Vainiui Butinui ir Lietuvos aludarių gildiijos prezidentui Sauliui Galadauskui, Sidabrinis I-jo laipsnio ordinas - UAB „Seven Entertaiment“ valdybos nariui Arūnui Mačiučiiui, Sidabrinis III laipsnio ordinas – Pasieniečių mokyklos Mokymo organizavimo skyriaus vyresniajai specialistei Ramunei Kazlienei.
Už dalyvavimą Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavimo darbuose, visuomenei naudingą darbą Sidabriniu I-jo laipsnio ordinu apdovanuotas ilgametis Lietuvos judėjimo „Černobylis“ pirmininkas Rimantas Kutra ir .Pasieniečių mokyklos Bendrojo skyriaus vyresnysis specialistas Arvydas Matulionis.

Už ilgametį darbą visuomenei ir černobyliečių naudai Auksiniu III-jo laipsnio ordinu „Visuomenės labui“ buvo apdovanuotas fondo viceprezidentas Gediminui Rimdeikai.


Kategorija: Fondo naujienos

Gerbiamas lankytojau, Jūs patekote į svetainę kaip neregistruotas vartotojas.
Mes skatiname jus užregistruoti, ar įeiti į svetainę pagal Jūsų vardas.
 
8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu