Labdaros Fondas "Mūsų Krantas" » Fondo projektai » Černobylio katastrofos minėjimas » ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS 29-JŲ METINIŲ AVARIJOS MINĖJIMAS

 
Š.m. balandžio 26 d. 10.00 - 11.30 val. Sapiegos parke prie paminklo "Černobylio motina" vyks Černobylio atominės elektrinės avarijos 32-jų metinių minėjimas. <

ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS 29-JŲ METINIŲ AVARIJOS MINĖJIMAS

Autorius: chernobyl-funds.eu от 29-04-2015, 18:41, peržiūros: 1531

0
ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS 29-JŲ METINIŲ AVARIJOS MINĖJIMAS Šių metų balandžio 27 dieną kaip ir kasmet prie paminklo „Černobylio motina“ esančio Sapiegos ligoninės parke, Vilniuje, Lietuvos Černobyliečių fondas „Mūsų krantas“ organizavo minėjimą, skirtą Černobylio AE branduolinės avarijos metinėms paminėti.

Fondo „Mūsų krantas“ viceprezidentas G. Rimdeika džiaugėsi matydamas tiek daug garbių svečių susirinkusių į 29-ųjų katastrofos metinių minėjimą. Minėjimo metu Ministro pirmininko A. Butkevičiaus ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu, V. Kavaliauskas dėkojo už tada parodytą pasiaukojimą.

Seimo narė ir sveikatos reikalų komiteto pirmininkė D. Mikutienė pasisakė apie vykstančias permainas Lietuvos černobyliečių naudai ir linkėjo visiems nepamiršti ir gerbti tuos , kurie atliko savo pareigą. Ukrainos ambasadorius V. Žovtenko savo kalboje skatino visus prisiminti šią baisią tragediją tam , kad įvertinti pavojingumą ir suvokti kiek žmonių atidavė savo sveikatą siekiant užgesinti gaisrus ir kiek žmonių vis dar dirba ir aukojasi saugodami tragedijos vietą.

ČERNOBYLIO ATOMINĖS ELEKTRINĖS 29-JŲ METINIŲ AVARIJOS MINĖJIMAS Baltarusijos ambasados atstovė L.Tatarinovič trumpai apžvelgė kiek kainavo ši katastofa pasauliui, kiek lėšų ir kiek gerų , jaunų vyrų tai pareikalavo. Taip pat minėjime dalyvavo delegacija iš Japonijos. Japonijos Taikos komiteto narys, anti-atomininkas Isamo Kimura , kurio dėka Lietuvos medikai buvo mokomi Jamonijoje kaip reikia gydyti radiacijos paveiktus žmones, pasisakė, kad atominė energija ir bombos yra glaudžiai susiję ir niekada nebuvo kuriami taikiais tikslais.

Černobyliečių organizacijos atstovas iš Latvijos J.Javetis pasveikino brolius lietuvius ir palinkėjo stiprybės ir sveikatos. Vilniaus krašto černobyliečių sąjungos „Radiati “ tarybos pirmininkas A. Turčinas minėjo, kad stinga dėmėsio černobyliečių atžvilgiu iš Vyriausybės ir Seimo, išreiškė viltį dar šiais metais sulaukti realios pagarbos ir pagalbos černobyliečiams. Taip pat minėjime dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Štabo viršininkas pulkininkas V. Novikovas, kuris kartu su fondo nariais bei svečiais pagerbė katastrofos aukas tylos minute.

Fondo „Mūsų krantas“ informacija

Kategorija: Fondo projektai » Černobylio katastrofos minėjimas

Gerbiamas lankytojau, Jūs patekote į svetainę kaip neregistruotas vartotojas.
Mes skatiname jus užregistruoti, ar įeiti į svetainę pagal Jūsų vardas.
 
8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu 8 61524288 Pagalba telefonu